Wymarzona fryzura? Laminowanie włosów pomoże Ci ją uzyskać

Wymarzona fryzura? Laminowanie włosów pomoże Ci ją uzyskać

10 kwietnia 2021 0

Gładkie, błyszczące, zdrowe włosy – to marzenie niemalże każdej kobiety. Na rynku dostępne są najróżniejsze szampony, odżywki, czy stylizatory, które zapewniają nas o możliwości uzyskania efektu wygładzenia. Często jednak te zapewnienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Z tego powodu warto przyjrzeć się zabiegowi laminowania włosów.

Laminowanie włosów to zabieg, który możesz przeprowadzić zarówno samodzielnie w domu, jak i przy pomocy specjalistów w salonie fryzjerskim. Jaki uzyskamy efekt? – włosy będą wyglądały na zdrowsze, gładkie oraz lśniące. Jest to odżywczo – regenerująca procedura, która chroni nasze włosy przed wpływem czynników zewnętrznych, a także pozwala zmniejszyć ilość rozdwojonych końcówek bez konieczności podcinania kosmyków. 

Laminowanie włosów – na czym polega?

Procedura laminacji obejmuje pokrycie włosów odpowiednio przygotowanym preparatem, a następnie wystawienie kosmyków na działanie wysokiej temperatury. Do tego zabiegu stosowane są głównie dwa produkty – keratyna oraz żelatyna. Wykorzystanie tych substancji nie jest przypadkowe – mają one stworzyć na naszych włosach warstwę ochronną, a także domknąć rozchylone łuski. Co daje nam wysoka temperatura? Ciepło przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych, dzięki czemu mogą one dotrzeć w głąb struktury włosa.

Keratyna to produkt bardzo często wykorzystywany do różnych zabiegów w salonach fryzjerskich. Żelatynę z łatwością kupisz w najzwyklejszym sklepie spożywczym, tak samo, jak galaretkę, czy siemię lniane, które również znakomicie sprawdzą się podczas domowego laminowania włosów. 

Jakie korzyści płyną z laminacji włosów?

  • Pozbycie się efektu spuszenia,
  • Zwiększenie objętości fryzury,
  • Wygładzenie włosów,
  • Ułatwienie rozczesywania,
  • Poprawiona ogólna kondycja kosmyków,
  • Eliminacja rozdwojonych końcówek,
  • Ułatwiony proces stylizacji fryzury,
  • Efekt lśniących włosów.

Laminowanie włosów to wyłącznie jeden, prosty zabieg, a efektów zewnętrznych oraz wewnętrznych uzyskujesz niezwykle wiele. 

Co wybrać – laminowanie włosów w salonie, a może w domu?

Na wybór odpowiedniego miejsca wpływa kilka istotnych czynników. Przede wszystkim jest to stan włosów, ale nie należy zapominać również o możliwościach finansowych. Zabieg laminacji w salonie to wydatek rzędu około 500 zł, jednakże efekty są spektakularne oraz warte swojej ceny. Procedura przeprowadzona w salonie z wykorzystaniem keratyny zapewnia dogłębne odżywienie włosów od środka, dlatego też osoby, które borykają się z włosami zniszczonymi, zdecydowanie powinny wybrać taką formę. Laminowanie włosów w domowym zaciszu również może zachwycić efektami, jednakże jest to efekt powierzchowny, ponieważ do struktury włosa nie przenikają żadne regenerujące składniki. Osoby oczekujące wyłącznie wygładzenia oraz nabłyszczenia spokojnie mogą wykonać zabieg w domu. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż efekty laminacji przeprowadzonej w salonie będą utrzymywały się dłużej.

Przepis na domową laminację

Zazwyczaj najłatwiej przeprowadzić laminowanie włosów przy pomocy galaretki. Wystarczy jedna łyżka produktu zmieszana z 1 łyżką przegotowanej ciepłej wody. Gdy galaretka odpowiednio połączy się z wodą, dodajemy jedną łyżkę nawilżającej odżywki i powstałą gęstą miksturę możemy nałożyć na nasze włosy. Należy pamiętać, iż włosy przed zabiegiem laminacji powinny zostać dokładnie oczyszczone, z tego powodu galaretkę nakładamy na wilgotne kosmyki. Ważną kwestią jest również samo rozmieszczenie mikstury, ponieważ nakładamy ją na pasma włosów, a nie skórę głowy. Chcąc zapewnić sobie jak najlepszy efekt, włosy należy zawinąć w ręcznik, tak aby ciągle były trzymane w cieple. Po około 40 minutach możemy zmyć galaretkę i cieszyć się piękną fryzurą. W podobny sposób można wykorzystać żelatynę. 

Jeśli stawiamy na siemię lniane, pierwszym krokiem będzie zagotowanie tego produktu. Dopiero po tym procesie, siemię uzyska gęstszą konsystencję, z której należy odcedzić nasiona. Dalej postępujemy w taki sposób jak z galaretką, czy żelatyną. 

Efekt laminacji – jak długo się utrzymuje?

Domowe laminowanie włosów – jego wyniki powinny utrzymać się do kilku myć, zabieg można powtarzać raz na dwa tygodnie. Z kolei, efekt z salonu pozostanie z nami nawet na 3 miesiące, ze względu na dotarcie substancji odżywczych w głąb włosa. Laminowanie włosów nie powinno być powtarzane zbyt często, ponieważ włosy mogą się przeproteinować, co powoduje kruchość, przesuszenie oraz matowy wygląd fryzury.

Dla kogo jest zabieg laminacji?

Dla każdego, kto chce po prostu zadbać o swoje włosy i zapewnić im jak najlepszy wygląd. Nie jest ważne, czy włosy są bardzo zniszczone, czy po prostu chcesz uzyskać efekt poprawy wyglądu fryzury, laminowanie włosów to idealne rozwiązanie w każdej sytuacji.

Redakcja
Redakcja