Jak zrobić kule do kąpieli?

Jak zrobić kule do kąpieli?

8 czerwca 2022 0

Kule kąpielowe to doskonały kosmetyk naturalny. Potrafią efektywnie umilić z pozoru prostą codzienną czynność, jaką jest kąpiel w wannie pełnej gorącej wody. Kula w kontakcie z ciepłą wodą zaczyna przyjemnie musować, dzięki czemu zawarte w niej esencje zapachowe rozchodzą się szybciej i intensywniej.
Takie kosmetyki z powodzeniem można przygotowywać w domowym zaciszu, dodając do ich receptury ulubione suszone kwiaty, olejki eteryczne czy barwniki. Potrzebne będzie zaledwie kilka składników, których cena, w porównaniu z gotowymi kulami, które można zakupić z drogerii jest znacznie niższa. 


Jak samodzielnie zrobić kule do kąpieli? 


Jak zostało wspomniane, przygotowanie tych kosmetyków naturalnych wymaga jedynie kilku składników, których większość znajduje się w domowych szafkach.


Potrzebne będą:


Alkohol bądź woda w opakowaniu posiadającym atomizer
Jedna szklanka sody oczyszczonej
Gumowe lub lateksowe rękawiczki
Foremki o wybranym przez siebie kształcie
Masło kakaowe lub masło shea
Pięć, maksymalnie sześć łyżek oleju (sprawdzi się tak naprawdę każdy, szczególnie słonecznikowy lub kokosowy)
Pół szklanki kwasku cytrynowego 
Dodatkowo, w celu nadania kulom ulubionego aromatu i koloru można także zaopatrzyć się w olejek eteryczny (około dwadzieścia kropli) oraz barwnik (trzy do pięciu kropli). Warto wiedzieć, że barwnik z powodzeniem można zastąpić także przyprawami (na przykład cynamonem czy kurkumą). 
Co jeszcze można dodać do kul? Pierwszą propozycją będzie tutaj sól himalajska. Jej dodatek spowoduje, że faktura kul kojarzyć będzie się z kryształami kwarcu. Drugim pomysłem jest wzbogacenie mieszanki w mleko w proszku. Sprawi ono, że skóra po kąpieli stanie się przyjemnie miękka i odżywiona. Ostatnią propozycją jest naturalna glinka. Składnik ten wykazuje silne działanie pielęgnujące. 


Przygotowanie: 


1. Wszystkie składniki należy mieć zawsze w zasięgu ręki
2. W celu ochrony dłoni należy założyć lateksowe lub gumowe rękawiczki.
3. Do sporej wielkości miski wsypać wszystkie suche składniki oraz dolać wodę. 
4. Czas na dodanie oleju. W przypadku, gdy wyborem jest jakiekolwiek masło kosmetyczne przed dodaniem należy je rozpuścić, gdyż jego konsystencja jest zbyt stała.
5. Wymieszać dokładnie składniki. Mieszanina musi być jednorodna, w przeciwnym razie powstaną nieestetyczne grudki. Na tym etapie można także dodać barwniki oraz ulubione olejki eteryczne.
6. Masę należy mieszać tak długo, aż stanie się lepka i zacznie wykazywać właściwości plastyczne, które umożliwią formowanie wybranych przez siebie kształtów. W przypadku, gdy mieszanina jest zbyt sucha koniecznym może okazać się dołożenie oleju lub masła kosmetycznego (alternatywnie można posiłkować się tutaj alkoholem lub wodą ze spryskiwacza). Całość trzeba zagniatać w energiczny sposób. 
7. Gotową masę na kule do kąpieli przełożyć do formy i zostawić na około dwie godziny. 


Jak używać kul do kąpieli? 


Używanie kul kąpielowych jest bardzo proste. Wystarczy napełnić wannę ciepłą wodą i wrzucić ten naturalny kosmetyk. Składniki zawarte w kuli w połączeniu z temperaturą wody zaczną przyjemnie musować, co z kolei przyczyni się do uwalniania pięknego zapachu. 

Reasumując, kule do kąpieli to doskonały kosmetyk. Przygotowywanie ich w domu nie wymaga szczególnych umiejętności. Wszystko, czego potrzeba to trochę wolnego czasu i składniki, które z łatwością można otrzymać w każdym sklepie. Dodatkową zaletą przygotowywania kul kąpielowych samodzielnie jest to, że można w dowolnych konfiguracjach łączyć ze sobą ulubione zapachy i kolory. 

Redakcja
Redakcja